beleni zubu - Dentální hygiena Mohelnice - Nikola Zapletalová, DiS.

Přejít na obsah
Kombinované bělení zubů


V našich ordinacích provádíme kombinované bělení zubů. Jedná se o ultimátní a vysoce účinné bělení zubů, kde dodržujeme max. hodnotu 6% čistého perodixu vodíku daného ze zákona a tím zajišťujeme co nejvyšší šetrnost k zubům našich pacientů. Kombinujeme ordinační bělení a domací bělení dle přesně stanoveného protokolu pomocí čerstvě namíchaného peroxidu a jeho derivátů bez používání stabilizátorů, které snižují účinnost jiných běžných bělicích preparátů. Stabilitu bělicího preparátu zajišťujeme pomocí chladicího boxu a objednáváme pro každého pacienta zvlášť a na míru jeho potřebám.
Jako ,,kombinované" nazýváme bělení proto, že pacient bělí své zuby jak v ordinaci tak doma. Kombinujeme tedy bělení, která se dříve používala odděleně.
Kombinované bělení zubů  probíhá ve třech návštěvách:

  • V první návštěvě je posouzen stav hygieny a sanace chrupu daného pacienta.

  • Ve druhé návštěvě pacient dostane sadu k domácímu bělení včetně bělicího gelu a podstoupí instruktáž, jak správně bělení používat. Gel si poté do nosičů aplikuje doma sám dle přesného návodu hygienistky a ponechává jej v ústech přes noc. Čas nošení je dán v závislosti na síle bělicího preparátu.

V naší ordinaci pro první fázi bělení používáme bělení s 10% nebo 16% koncentrací karbamidu peroxidu (16% karbamid = 6% čistého peroxidu).
Ve třetí návstěvě probíhá ordinační fáze kombinovaného bělení. Na chrup pacienta aplikujeme silnější bělicí preparát na bázi čistého peroxidu ve 3 cyklech po 15 minutách.
V závěru pacient dostane instrukce pro další domácí bělení a udržení stavu vybělených zubů.
Někdy je před provedením domácího bělení nutno provést také Air-flow = pískování zubů pro lepší průnik bělicího činidla do povrchu skloviny, což vede k zefektivnění výsledků během bělení. Pokud pacient vyhovuje požadavkům pro bělení, jsou zhotoveny specifické otisky zubů, ze kterých laboratoř vytvoří speciální nosiče pro bělicí preparát.

Častně odpovědí na vaše otázky můžete najít zde: http://purewhitening.cz/faq/


Ordinační hodiny

Po:  7:30 - 17:00
  Ut:   7:30 - 12:00  
  St:   13:30 - 19:30
Pá:   7:30 - 16:00


Telefon:
739 012 444

Prosíme, volejte během ordinační doby
nebo se objednávejte přes e-mail.

E-mail:
info@ambroz-dental.cz
Návrat na obsah