Dentální hygiena- první návstěva - Dentální hygiena Mohelnice, Ing. Eva Šrejmová

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

OŠETŘENÍ

Dentální hygiena - 1 . návstěva


V ordinaci provádíme dentální hygienu našich pacientů vždy ve dvou návstěvách.

První návstěva zahrnuje vyšetření chrupu a dásní, zhodnocení hygieny, odstranění nánosů plaku, zubního kamene či pigmentací. Následná motivace a instruktáž pacienta k důkladnému a důslednému čištění všech zubních prostor.


První návštěva v naší ordinaci trvá v průměru 60 minut a skládá se z jednotlivých částí:

 
 1. Nejdříve je pacient seznámen s průběhem dentální hygieny. Dentální hygienistka po překontrolování anamnestických údajů provede vyšetření zahrnující různé hygienické a parodontologické indexy, kterými se hodnotí stav dásní a ústní hygieny pacienta.

2. Následně hygienistka konzultuje s pacientem jeho stav, který je mu demonstrován na obrázcích či v zrcátku. Pacient musí pochopit, kde je problém a jak ho bude řešit.

3. Poté se přechází k samotné dentální hygieně – tedy odstranění nánosů plaku, zubního kamene nebo nevzhledných pigmentací. Chrup je dále leštěn speciálními rotačními kartáčky a abrazivními pastami. Podle potřeby se ošetření doplňuje aplikací fluoridového preparátu k posílení odolnosti skloviny.

4.  V poslední části vybere hygienistka nejvhodnější pomůcky domácí péče a naučí pacienta, jak je nejlépe používat. Nácvik techniky čištění zubů probíhá jak na modelu, tak přímo v ústech pacienta. Všechny doporučené pomůcky si pacient může zakoupit za zvýhodněné ceny přímo v naší ordinaci. V ceně dentální hygieny je zahrnut zubní kartáček Curaprox.

U dětí probíhá hygiena obdobně, profesionální čištění zubů je však prováděno v omezeném rozsahu odpovídajícímu věku.

Součástí dentální hygieny je 2. návštěva zvaná recall (kontrola) dentální hygieny.

Ordinační hodiny


OMEZENÝ PROVOZ
       St     12:00 - 19:00      


Telefon: 739 012 444

E-mail: info@ambroz-dental.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky